Monsinjora Pētera Vilcāna piemiņas fonds

                                                                

 

AKTUALITĀTES    DZĪVESGĀJUMS    FOTOGALERIJA    PAR MUMS    KONTAKTI   

Uz sākumu

 

Aicinām ziedot

 

 

PIEMINEKLIM
    Mērķu sasniegšanā vēl daudz darāmā. Piemineklis tiks izgatavots no Skandināvijas melnā un pelēkā granīta un jau ir ielikti pamati, lai to septembrī varētu uzstādīt. Projektu realizē SIA „Kantiņi” vadītājs Juris Viļevko, sadarbībā ar akmeņkali Vitāliju Vilcānu. Pieminekļa ideja- altāra forma, kas izveidota pēc monsinjora māsas atmiņām par brāli, kurš būdams pirmskolas vecumā, izveidojis savās mājās lūgšanas altāru un licis visai ģimenei lūgties. Piemineklis paredzēts tradicionālās formās, niansēts.

GRĀMATAI  - “ Monsinjors Pēteris Vilcāns (1929.-2012.)”
   Grāmata „Monsinjors  Pēteris Vilcāns (1929.-2012.)” būs vairāku autoru kopdarbs ar  audzinošu ietekmi sabiedrībā. Grāmatas projekts paredz sprediķu analīzi, ko atklās Rēzeknes- Aglonas diecēzes bīskaps V.E. Jānis Bulis, apkopotas prāvestu, dekānu atziņas, citāti un studiju laika biedra - V.EM. Jāņa Pujāta (emeritus) atmiņas par  monsinjoru Pēteri Vilcānu. Izklāsts tiks balstīts uz faktiem par darbu visās Latgales draudzēs no1951. gada, raksturojot vēsturisko laiku un vēsturiskos aspektus par katru Latgales novadu. Monsinjors Pēteris Vilcāns ikdienā tiekoties ar līdzcilvēkiem mēdza analizēt labā un ļaunā attiecības, uzsvēra, ka „labais ne vienmēr ir izdevīgs, jo labā īstenošana dzīvē prasa drosmi, augstsirdību, atteikšanos”, vienmēr pamatoja ticības, filozofijas, valodniecības un mūzikas nozīmi cilvēka izglītošanā un audzināšanā. Grāmata "Monsinjors Pēteris Vilcāns 1929.-2012." tiks izdota SIA "ERANTE"; Madona, Saieta laukumā -2, LV 4801. Grāmatā būs akcentētas svarīgākās dzīves pamatvērtības, kas radīja viņa garīgo ietekmi sabiedrībā, no arhīva izveidota  nozīmīgāko fotogrāfiju sadaļa, kā arī biogrāfijas apraksts. Izdevums būs kā izziņas avots par Latvijas garīgo kultūras mantojumu

SKAŅDARBU KOMPAKTDISKAM - “Promesa”
  
CD „Promesa” būs audiāls pielikums grāmatai „Monsinjors Pēteris Vilcāns (1929.-2012.)”. Skaņdarbi izvēlēti ar J.Porika, Fr. Bārdas, K.Skalbes dzeju, kas papildinās grāmatas satura būtību. Mūzika piesaistīs klausītāju auditoriju, kuriem tuva ir klasiskā mūzika.

      Jūs varat ziedot: „Monsinjora Pētera Vilcāna piemiņas fonds”; reģ. Nr.  40008218411
                        AS „Citadele banka” Republikas laukums 2A, Rīga, LV-1010, Latvija
                        SWIFT: PARXLV22
                        IBAN: LV16PARX0013985670001
                        Norādiet mērķi, kuram ziedojat: Piemineklim/grāmatai/CD


 

   Aicinām ziedot

   Informatīvie atbalstītāji

   Ziedotāji